Muafiyetli Kasko ve Avantajları
Muafiyetli Kasko Nedir?

Ucuz Kasko İsteyenlere Muafiyetli Kasko

Sigorta şirketleri arasında artan rekabet beraberinde daha fazla alternatif geliştirmeye yönelen şirketler müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak için çeşitli sigorta ürünleri ve teminatları düzenlemektedir.

Sigorta şirketleri hem bütçeye hemde kullanım şekline uygun olarak MUAFİYETLİ KASKO ürününü geliştirmiştir.

Muafiyetli Kasko;

Muafiyetli Kasko;

Genelde bütçesini aştığı için kasko sigortası yaptırmaktan vazgeçme aşamasında olan tüketicilere yöneliktir.

Muafiyetli kasko sigortası, iyi ürün beraberinde uygun fiyatların birleştiği satın alma esnasında yüzde (%) 40'a varan indirimler sağlayan bir sigorta türü olarak karşımıza çıkıyor.

Oldukça cazip bir seçim olan bu alternatif ile poliçeye, aracın hasar görmesi halinde yapılacak olan ödeme tutarında kesinti yapılması şartı getiriliyor.

Bu kesinti bedeli, araç bedelinin %1, %2, ya da %3'ü tutarında olabileceği gibi poliçede belirlenen sabit bir miktarda olabilmektedir.

Muafiyetli kaskoda, sabit bir tutar belirlenmemiş ise yapılacak olan kesinti miktarını belirleyen unsur aracın olmamaktadır.

Kasko alırken büyük bir oran ile avantaj sağlayan muafiyetli kasko;

  • Aracın çalınması,
  • Yanması,
  • Ağır hasar alması,
  • Kullanılamaz duruma gelmesi gibi büyük tehlikelere karşın, aracın uygun fiyatlar ile güvence altına alan iyi bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Kimler Muafiyetli Kasko Yaptırmalı?

Kimler Muafiyetli Kasko Yaptırmalı?

Muafiyetli kasko yaptırılmasına karar verilmeden önce göz önünde bulundurulması gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

Aracın şehir içi trafiğini ne kadar sıklıkla kullandığı ve mini hasar teminatının olup olmadığı muhakkak göz önüne alınması gereken durumlardandır.

Birden fazla küçük meblağlı hasar yapan araç sahibinin muafiyetli kasko yaptırması uygun bir seçenek değildir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları