QNB Finansbank Dosya Masrafı Ne Kadar ve Nasıl Alınır?
QNB Finansbank Dosya Masrafı İadesi Dilekçesi 2017

QNB Finansbank Kredi Dosya Masrafı

QNB Finansbank Kredi Dosya Masrafı

QNB Finansbank Dosya Masrafı Nasıl Alınır?

Bu yazımızda sizlere en çok merak ettiğiniz ve site ziyaretçilerimiz tarafından bizlere en sık sorulan ve merak edilen sorulardan birtanesinin yanıtını vereceğiz sizlere bugünkü konumuz"QNB Finansbank Dosya Masrafı İadesi" 

QNB Finansbank Dosya Masrafı İadesi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank Dosya Masrafı Ne Kadar?

QNB Finansbank Dosya Masrafı İadesi Dilekçesi

İlk sorumuzla başlayalım, QNB Finansbank Dosya Masrafı İadesi Nasıl Alınır?

Hangi bankadan kredi çekerseniz çekin mutlaka ekstra bir ücret ödemeye ekstra bir kesinti yaşamaya mecbursunuz mecburuz ne yazık ki. Bankalardan kredi çekmek ne kadar kolay ve basit gözükse de ne yazık ki öyle olmuyor. 

Kredi başvurunuzun onaylanması ardına art arta gelen ekstra masraflar canımızı sıkabiliyor. Ben henüz kredi başvurusu onaylanıp bankadan kredisini çekmeye giderek , başvuru yaptığı kredi miktarının aynısı ile döneni görmedim.

 Yok başvuru masrafı yok sigorta masrafı yok işlem masrafı diye diye atıyorum 10 bin TL kredi çekmek istiyorsunuz onaylanıyor ve bankaya almaya gidiyorsunuz ve yukarıda saydığımız ekstralar eklenince elinizde nereden baksanız 9 bin lira ile dönüyorsunuz ne kadar dokunuyor öyle değil mi insana? Ah işte bu bankalar ne olursa olsun taşı sıkıp suyunu çıkartıyorlar vallahi.

Bu kesintilere ne kadar haksız ve yasal değil dersek diyelim sesimizi kimse duymuyor ne yazık ki. Bizlerde artık bu haybeye ödediğimiz paraları geri almanın peşine düşüyoruz. 

Evet arkadaşlar ,QNB Finansbank Dosya Masrafı Geri Nasıl Alınır?

Banka müşterileri yani bizler, bankalardan çekmiş olduğumuz kredilerin kredi dosya masraflarını almaya sonuna kadar hakkımız vardır.

 Banka tarafından yapılan kredi sözleşmesinde eğer ki söz konusu masrafın geri alınamayacağına dair bir madde yok ise kredi dosya masrafını geri almak için başvuru yapabilirsiniz.

Kredi dosya masraflarını geri alabilmeniz için on yıl içerisinde kredi kullanmış olmanız gerekmektedir. 

10 yılı aşkın kredi dosya masrafını almak için başvuru yapacaksınız o güzel vaktinizi boşuna harcamayın derim sizlere çünkü Yargıtay kararı gereğince 10 yıl içerisinde kullanılmış olan krediler için başvuru yapılabilmektedir. Buradan bunun altını çizmek isterim.

Kredi Dosya Masraflarını Geri Almak İçin;

*Kredi çekmiş olduğunuz banka kurumunun genel müdürlüğüne bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Bu dilekçe içerisinde ise ödemiş olduğunuz kredi dosya masrafının iadesinin talebini belirten yazı yazmalısınız.

Bu dilekçe ilgili banka kurumunun genel müdürlüğüne iadeli taahhütlü olarak gönderilmelidir.

(İlgili dilekçe örnekleri sitesinden yararlanabilirsiniz.)

İlgili banka kurumu düzenleyip göndermiş olduğunuz dosya masrafı iadesi dilekçesi üzerine , dosya masrafınızı iade etmesi halinde bir sorun kalmayacaktır ortada.

Fakat her zaman olduğu gibi banka kurumunun dosya masrafı iadesini gerçekleştirmesi halinde ikinci bir aşamaya geçmek gereklidir.

*İlgili banka kredi dosya masrafı iadesini kabul gördü ise;

Kredi dosya masrafı tutarı 2 bin TL'nin altındaysa ikamet ettiğiniz ilçenin Tüketici Hakem Heyetine dilekçe ile başvuru da bulunmanız gerekmektedir.

Kredi dosya masrafı tutarı 2 bin ile 3 bin TL arasındaysa ikamet ettiğiniz ilin Tüketici Hakem Heyetine dilekçe ile başvuru da bulunmanız gerekmektedir.

Kredi dosya masrafı tutarı 3 bin TL üzerindeyse direkt Tüketici Mahkemesine giderek dava açmanız gerekmektedir.

Tüketici Mahkemesi bulunmuyor ise yaşadığınız ilde o zaman Asliye Hukuk Mahkemelerine giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

QNB Finansbank Genel Müdürlük Adresi;

Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Kristal Kule Binası No:215 Şişli /  İstanbul

Telefon no: 0212 318 50 00

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları