Sıfır Faizsiz Krediyi Kimler Alabilir?
Sıfır Faizsiz Kredi Nasıl Alınır ve Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Faizsiz Kredi Kimler Alabilir ve Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Faizsiz Kredi Kimler Alabilir ve Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Bu yazımızda sizlere" sıfır faizli kredi  kimler alabilir, faizsiz kredi nasıl alınır, faizsiz kredi veren bankalar" konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sıfır faizsiz kredi

Sıfır faizsiz krediyi kimler alabilir? Faizsiz kredi nasıl alınır? Faizsiz kredi alabilmek için yapılması gerekenler nelerdir? işte bu soruların yanıtları yazımızın devamında detaylı olarak yer alıyor.

Bankaların faizli kredilerini almaya her koşulda mecbur kalıyoruz. Normal tüketicilerden ziyade özellikle esnaf kişiler faizli kredi kredi almaya daha da mecburlar.

 İşletmelerinin faaliyetini finansal destek ile yürütmeleri amacı ile. Devletin son yapmış olduğu düzenlemelere istinaden esnaf kişilerin nakit para ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacı ile ve nakit para sıkıntısını çözmek amacı ile sıfır faizli kredi vereceklerini açıklamışlardır.

 Nereden bakarsanız esnaf ve sanatkarlara yıl içerisinde kullandırılan kredi miktarı 21 milyarı aşkın bir oranda. Devlet tarafınca yapılan açıklamalarda en önemli değinilen nokta ise, ilerleyen zamanlarda esnaf ve de sanatkarlara kullandırılan kredi oranını arttırmak amacı ile çalışma yaptıklarını ve de esnaf ve sanatkarları bankalara ve bankaların faizli kredilerine mecbur etmemek amacı ile esnafa yönelik faizsiz kredi uygulamasını en kısa zamanda çözeceklerini belirttiler.

Kimler faizsiz kredi kullanabilir? sorusuna ise esnaf ve sanatkarlar faizsiz kredi olanaklarından yararlanabilir.

Esnaf ve sanatkar destek sistemi beraberinde kaybolmaya başlayan meslek faaliyetini yitirmeye yüz tutan kişiler için, esnaf ve sanatkarlara aynı zamanda girişimci ustalara faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır.

Bu kredi imkanının üst limiti,100.000 TL olarak aynı zamanda faizsiz olarak verilmektedir.

Esnafa faizsiz kredi olanağı oldukça yarar sağlayacak görünüyor. Sizler de işletme faaliyetleri alanını geliştirmek ve genişletmek aynı zamanda iş yeri faaliyetini sürdürebilmek amacı ile sıfır faizli kredi olanağından yararlanabilirsiniz.

Sıfır faizsiz kredi adı altında bir de "İş kurmak isteyen girişimcilere faizsiz kredi imkanı"da bulunmaktadır.

Dilerseniz birazda bu konuya ilişkin bilgiler verelim sizlere.

İş kurmak için faizsiz kredi

İş kurmak isteyen girişimcilere destek devletten. 

İş kurmak isteyenlere belirli başlı şartlar beraberinde faizsiz kredi kullanma olanağı sunuluyor.

Peki iş kurmak için faizsiz kredi nasıl alınır?

İş kurmak isteyen girişimci kişiler gereken sermayeyi sağlamak adına faizsiz kredi konusunu oldukça merak etmektedirler.

Yazımızın devamında bizlerde sizlere bu konuya ilişkin bilgiler vermeye çalışacağız.

Devletimiz iş kurmak isteyen girişimci kişilere teşvik vermeye tam gaz devam ediyor. İş kurmak isteyenlere teşvik alanında, hayalinde ki işi yapmak isteyenler ve de hayalinde ki işi kurmak isteyen kişilerin maliyeti kafalarına takmasına hiç gerek yok. Neden? Çünkü devletimiz elektrik,su,telefon gibi faturaların aynı zamanda ısıtma giderleri için 30.000 TL'kadar ödeme yapmakta.

Teşviklerin önemlisi ise, KOSGEB yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme İdaresi Başkanlı tarafınca verilen teşviklerdir. 

Bu teşviklerden yararlanmanın şartları arasında yer alan ve olmazsa olan girişimcilik eğitimi 32 saat diliminde ücretsiz kursa giderek ya da bilgisayar başında bu eğitimi alabiliyorsunuz. 

Girişimcilik eğitimini alan kişilere hibe ve de faizsiz kredi olanakları açılıyor.

KOSGEB girişimcilik eğitimine katılmak adına SGK'lı çalışan olmamanız ve de şirket sahibi ya da ortağı olmamanız gerekir.

İş Kurmak İçin Teşvik Kredisi Alma Şartları

*İş kurmak isteyen girişimci kişiler KOSGEB girişimcilik eğitimini 32 saatlik olarak almak,

*Girişimcilik eğitimi kursunu tamamlayan kişiler, şirket kurulumu için hazırlıklarını sürdürürken bir de iş planı projesi hazırlaması gerekir,

*3 uzman kişi tarafınca oluşan KOSGEB jürisi karşısında iş projesini  sunması gerekir,

*KOSGEB girişimci jürilerinden onay alınması sonucunda 50.000 TL hibe almaya aynı zamanda 100.000 TL krediyi almaya hak kazanmış oluyor.

Konuya ilişkin olarak aşağıda yer alan konulara da göz atabilirsiniz.

Bakınız: Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Bakınız: Kosgeb Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Bakınız:Esnaf Kefaletten Kredi Çekmek

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları