Standard & Poor's Arjantin'in Kredi Notunu İzlemeye Aldı
Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Arjantin'in Kredi Notunu İzlemeye Aldı

S&P Arjantin'in Kredi Notunu İzliyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Standard & Poor's kısaca S&P, Arjantin'in kredi notunu izlemeye aldığını açıkladı.

Kuruluş tarafından yapılan açıklamda;

Arjantin'in "B+"olan ve "B" olan kısa zaman kredi notunun negatif izlemeye" alındığını aktararak, ülkenin kredi notunun indirilebileceği uyarısını yaptı.

Arjantin'in kredi notunun git gide kötüleştiği belirtilen açıklamada, hükümetin ekonomiyi istikrara kavuşturma stratejisinin zayıfladığı aktarıldı.

Arjantin'in para birimindeki dalgalanmanın ekonomik düzenleme tedbirlerinin etkili olarak uygulanmasını tehlikeye sokabileceği vurgulanan açıklamada,  hükümetin para birimi üzerindeki baskıyı kontrol altına alarak gelecek yıl ekonomik toparlanmaya hazırlık yapması halinde ülkenin kredi notunun değiştirilmeyeceği ifade edildi.

Diğer yandan yapılan açıklamada, yüksek enflasyon ve para birimi üzerindeki baskıların hükümetin mali düzenleme stratejisini olumsuz etkilemesi ve borç yükünü artırması halinde ise ülkenin kredi notunun düşürülebileceği uyarısında bulunuldu.

Standard & Poor's  geçen yıl %2,9 büyüyen Arjantin ekonomisinin, bu yıl %0,5 daralmasını, gelecek sene ise % 1,8 büyümesini öngörmekte.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları