Taşıt Kredisi Kasko Sigortası
Bu yazımızda sizlere "Taşıt Kredisi/Araç Kredisinde Kasko Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?" sorusunun cevabını vereceğiz.

Taşıt Kredisinde Kasko Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?

Taşıt Kredisinde Kasko Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?

Taşıt Kredisi Kasko Zorunlu Mu?

Bu yazımızda sizlere "Taşıt Kredisi/Araç Kredisinde Kasko Sigortası Yaptırmak Zorunlu Mu?" sorusunun cevabını vereceğiz.

Taşıt Kredisinde Kasko

Banka kuruluşları araç sahibi olmak isteyenlere sıfır ya da ikinci el araç kredisi vermektedirler.

 Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin kafalarına takılan sorulardan bir tanesi olan "Taşıt kredisinde kasko sigortası yapma zorunluluğu" TAŞIT/ARAÇ KREDİSİNDE KASKO SİGORTASI YAPTIRMA ZORUNLULUĞU YOKTUR. 

Fakat bazı banka kuruluşları kasko sigortası hizmetini kendi sahipleri olduklar sigorta şirketleri aracılığı ile taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilerine kasko yaptırmayı zorunlu kılıyor. 

Hatta bu bankalar taşıt kredisi çekecek olan müşterilerine eğer ki dışarıdan Araç Kasko sigortası yaptıracak olursanız kredi onayı veremeyiz gibisinden uyarıda bulunuyorlar.

Yine taşıt kredisinde bankalar müşterilerine zorunlu olarak kasko yaptırmak için kredi faiz oranlarında indirim yaparak hem taşıt kredisi kullandırımı hemde kasko sigortası yaptırımı yapıyorlar. 

Araç kredisinde elbette ki Kasko Sigortası (Araç Sigortası) Nedir? yaptırmak sizi maddi anlamda büyük bir masraftan kurtararak aracınızın güvenliği için oldukça önem arz etmektedir. 

Lakin bankaların araç kasko sigortasını kendi içlerinde zorunlu olmadan zorunlu yapmaları ayrı bir tartışma konusu.

 Eğer sizde taşıt kredisi almak istiyor iseniz ve kasko yaptırmak ya da kendiniz ayrı bir sigorta şirketine kendi isteğinizle yaptırmak istiyorsanız taşıt kredisi başvurusu yapmadan, taşıt kredisi başvurusu yapacağınız banka ile bu konu hakkında görüşmeli ve kasko yaptırmak istemediğinizi belirtmeli ona göre taşıt kredisi başvurusunda bulunmalısınız.

Bakınız: Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Bakınız: Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Bakınız: Araç Kasko Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Bakınız: Araba Çalındığında Kasko

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları