Ticari Kredi Kartı Nedir? Kimler Alabilir?
Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ticari Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Ticari işletmeler için oldukça avantajlı bir çözüm yolu olan ticari kredi kartları, şirket harcamalarını kişisel harcamalardan ayırmaya yarayan bankacılık ürünlerinden biridir.

İşletme sahibiyseniz sizlerde ticari kredi kartı alarak işletmenizle ilgili seyahat, alışverişi vb. harcamaları bu karttan yapabilir, bankanın sunduğu avantaj ve ayrıcalıklardan yararlanabilir aynı zamanda çalışanların harcamalarını bu kart ile kontrol edebilirsiniz.

Kimler Ticari Kredi Kartı Alabilir?

Ticari kredi kartı alabilmek için herhangi bir bankada ticari hesabınızın olması gerekmektedir. Yapacağınız ticari kredi kartı başvurusu bu hesap üzerinden değerlendirilir. 

Eğer ticari hesabınız bulunmuyor ise ilk öncelikle gerekli belgelerle çalıştığınız bankaya başvurarak ticari hesap açtırmanız gerekmektedir. 

Ticari Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

İşyerleri için bankalar tarafından özel olarak sunulan ticari kredi kartı işletmelerin çek veya senet yerine taksitle alışveriş yapabilmesini sağlamaktadır. 

Bireysel kredi kartlarında olduğu gibi nakit avans çekebilme özelliği bulunan ticari kredi kartları ile işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz acil nakit ihtiyacını anında karşılayabilirsiniz.

 Ayrıca ticari kredi kartları sayesinde işletmeniz için yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilir, aylık harcama detaylarını kontrol edebilir, işletmenizin faturalarını otomatik ödemeye alabilir ve anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerden indirim hakkı kazanabilirsiniz. 

Ticari Kredi Kartı Limiti

Ticari kredi kartlarının limiti bankaya ve işletmenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermekle beraber tüketici kartlarının limitlerinden yüksektir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları