Trafik Cezası Ödeme
İnternet'ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir?

Trafik Cezası Ödeme İşlemleri

Trafik Cezası Ödeme İşlemleri

Trafik Cezası Nereye ve Nasıl Ödenir?

Trafik Cezası Ödeme

Günümüzde ki teknoloji şartları oldukça gelişmiş ve gelişiyorken her geçen gün hayatımıza kolaylıklar giriyor. Bir çok işlemlerimizi teknolojinin ilerlemesiyle birlikte İnternet ortamından gerçekleştirebiliyoruz.

Adımıza açılan davaları,adımıza bulunan borçları,fatura ödemelerini,alışverişleri,vergi ödemelerini,trafik cezası ödemelerini bunun gibi sayamayacağımız bir çok işlemi teknolojinin gelişmesi ve internet ortamına bağlı olarak gerçekleştirmekteyiz.

Bir önceki yazımızda sizlere "Plakadan Trafik Cezası Sorgulama ve Plaka Üzerine Yazılan Trafik Cezası Sorgulama" işlemleri hakkında bilgiler vermiştik. 

Bakınız: http://gofinans.com/haberler/plakadan-trafik-cezasi-sorgulama

 Aracınızın üzerinde bulunan trafik cezalarınızı artık kolayca sorgulayıp ödeyebiliyorsunuz.

Eskisi gibi daire daire gezmeye gerek yok bir tıkla işlemlerinizi hemen halledebiliyorsunuz.

Aracınızın üzerinde bulunan ,trafik cezası borçlarınızı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) online web sayfası üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tek yapmanız gereken kredi kartı bilgilerinizi ve diğer istenilen bilgileri eksiksiz girmeniz yeterli olacaktır.

Trafik cezası ödemesi için öncelikle GİB yani Gelir İdaresi Başkanlığının web sayfasına girmelisiniz. Daha sonra, giriş bilgileri için gerekli olan bilgilerinizi yazmalısınız T.C kimlik numarası, doğum tarihi gibi. Bunun ardından sisteme giriş yaparak, aracınızın plakasını bitişik halde yazdıktan sonra tekrar T.C Kimlik Numaranızı ve de tescil tarihi bilgilerinizi de girerek trafik cezası ödeme işlemlerinizi aşağıda yer alan anlaşmalı bankalar ve kredi kartı listesine göz atarak hangisi bulunuyorsa elinizde limit olması dahilinde, trafik cezası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat trafik cezası ödeme işlemlerinin saat 22:00 – 02:00 aralığında yapıldığını bilmenizde fayda var yukarıda yer alan saatler dışında ödeme yapamazsınız.

Trafik cezası ödeme işlemlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı yani GİB üzerinden yapabildiğiniz gibi anlaşmalı bankların berberinde internet şubesi ya da cep şubesi üzerinden de online olarak trafik cezası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Aşağıda yer alan listede bulunan anlaşmalı banka kuruluşlarının kredi kartlarından ve ya banka kartlarından bir tanesine sahipseniz, trafik cezası borcu ödeme işlemini internet üzerinden kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Yok ben internet ile ödeyemem diyorsanız o zaman İnternet'ten trafik cezası ödemesi dışında, nakit olarak ödeme gerçekleştirmek istiyorsanız, trafik cezası borcu ödeme işlemini,

*Vergi daireleri

*PTT 

*Anlaşmalı banka kuruluşlarına başvuruda bulunarak aracınıza kesilen trafik cezası borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Trafik Cezası Ödemesi Alan Bankalar

*Akbank

*Halkbank

*Garanti Bankası

*İş Bankası

*Yapı Kredi Bankası

*HSBC Bank

*Qnb Finansbank

*TEB Bankası

*Denizbank

*Ziraat Bankası

*Vakıfbank

*Aktif Bank

*Türkiye Finans Katılım Bankası

*AnadoluBank

*TekstilBank

*ŞekerBank

*BurganBank

*ABank

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları