Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası
Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmazsam Ne Olur?

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmama

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmama

Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası Nedir?

Bu yazımızda sizlere"Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası"konusu hakkında bilgiler vereceğiz. 

Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası

Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak istemeyenler eninde sonunda yaptırmak zorunda kalacaklar. Trafik sigortası yaptırmayı erteleyen sürücüler ,araç sahiplerinin bu konuda kaçışları yok ne yazık ki.

Kaza risklerini hiçe sayan bu sürücüler hiç mi araçları ile trafiğe çıkıp tespit edilmeyecekler. Eğer ki trafik sigortası yaptırmayan sürücüler aman kim nereden bilecek ben dikkatli sürücüyüm kaza yapmam ne gerek var masraf yapmaya diye düşünüyorlarsa çok yanlış düşünüyorlar.

Trafik sigortası bulunmayan araçlar ile trafiğe çıkan sürücülerin yakalanması tespit edilmesi hiçte zor sayılmaz.

Trafik polisleri eğer ki aracınızın trafik sigortası olmadığını tespit ederse, mecbur olarak trafik sigortasını yaptırmak zorunda kalacaksınız. 

Bunun dışında birde aracınız trafikten men edilerek aynı zamanda Zorunlu Trafik Sigortası Gecikme Cezası'na maruz kalacaksınız. 

Trafik dışında birde online sistem aracılığı ile aracınıza trafik sigortası yaptırmadığınız tespit edilebiliyor. Anlayacağınız trafik sigortası yaptırmamaktan sonuna kadar kaçamayacak elbet zorunlu trafik sigortasını yaptıracaksınız.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmama Cezalarını sıralayacak olur isek;

1. Aracınız trafikten men edilir,

2. Aracınızın trafikten men edilmesi halinde Trafik Şube otoparkına aracınız çekilir ve aracınız otoparkta kaldığı her gün için ücret ödersiniz,

3. Zorunlu trafik sigortası yaptırmadan ve gerekli belgeleri sunmadan yani aracınıza trafik sigortası yaptırdığınıza ilişkin belgeleri sunmadan aracınızı teslim alamazsınız. 

4. Zorunlu trafik sigortası yaptırıp faka trafik sigortası poliçe yenileme tarihinizi geçir iseniz gecikme yaptığınız her gün ceza oranınız artar.

5. Trafik sigortası poliçenizi yenilemeniz gereken gün değilde bir sonra ki gün yeniler iseniz bu durumda da %5 oranında ceza ödersiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları