Travis Kling; Kripto Para Birimleri 2019 Yılının En Değerli Varlık Sınıfı Olacak
Hisse senedi yatırım yöneticisi Travis Kling, kripto para birimlerinin 2019 yılında en değerli varlık sınıfı olacağını söyledi.

Kripto Para Birimleri 2019'un En Değerli Varlık Sınıfı Olacak

Hisse senedi yatırım yöneticisi Travis Kling, konu ile ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kripto para birimleri hiçbir zaman geleneksel varlıkların düşüşte olduğu bir dönemde var olmadı. BTC, dünyanın en büyük parasal deneylerinden biri olan küresel niceliksel genişlemenin başında doğdu. Kripto para birimlerinin 2019 yılının en iyi performans gösteren varlık olma şansı oldukça yüksek" dedi. 

FED, yaklaşık 10 sene önce, küresel finansal krizin yıkıcı etkilerini azaltmak için, faiz oranlarını düşürerek ve trilyonlarca dolar değerinde devlet tahvili ve mortgage temelli menkul kıymet satın alarak, niceliksel genişleme yani QE uygulamasını başlatmıştı. 

Yaklaşık 10 sene süren uygulamanın ardından ABD Merkez Bankası yanında Avrupa Merkez Bankası ile Japonya Merkez Bankası'nın, söz konusu tahvil ve menkul kıymet alımlarını azaltarak sıkılaşmaya gitmesi ve diğer bazı faktörler, küresel ekonomideki gerilemenin ana sebepleri arasında gösterilmekte. 

Hisse senedi yatırım yöneticisi Kling'in ayrıca, QE başladıktan hemen sonra 2009'da ortaya çıkan kripto para birimlerinin, sene boyunca görülen ayı piyasasından etkilendiğini ve riskli bir varlık sınıfı olarak değerlendirilmeleri sebebi ile daha da etkilenebileceğini ifade etti ve "Kripto para birimlerinin geleneksel varlık sınıflarından çok daha önce dibi görmesi beni şaşırtmaz" diye açıklama yaptı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları