Türk Eximbank Sendikasyon Kredisini Yeniledi
Türk Eximbank'ın sağladığı 590 milyon avro tutarındaki krediye yedi ülkeden toplam 19 bankayla finansal kuruluş katıldı.
Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım "Sermayemize kattığımız 3 milyar Türk Lirasının sağladığı ilave ivmelenme ile ihracatçılarımıza olan desteğimizi daha da artırmak ve ihracatın büyümesine katkı sağlamak amacıyla uygun vade ve maliyetli kaynak bulma çabalarımız sürecektir."ifadelerini kullandı.

Türk Eximbank'ın Sendikasyon Kredisini Yenilemesi

Türk Eximbank, bugün sendikasyon kredisini %108,5 oranında yeniledi. 

Türk Eximbank'tan tarafından yapılan açıklamada Mizuho Bank koordinatörlüğünde bankalar konsorsiyumundan 1 ve 2 yıl vadeli sendikasyon kredisinin %108,5 oranında yenilendiği ifade edildi.

Anlaşmanın Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve katılımcı banka yetkililerinin katılımı ile bugün Londra'da imzalandığı belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi: "Bahse konu işlem ile Türk Eximbank'a olan güvenin devam ettiği, geçen sene bu zamanlarda gerçekleştirilen sendikasyon kredisi miktarının aşılması ile görüldü. 

Uluslararası bir kalkınma bankasının da 540 milyon avro tutarındaki bu sendikasyon kredisi ile eş zamanlı ve aynı şartlarda Türk Eximbank'a sağladığı 2 yıl vadeli, 50 milyon avro tutarındaki bilateral kredi ile toplam 590 milyon avro seviyesinde oluşan talep ile Eximbank kendisine, geçtiğimiz yıl ağustos ayında sağlanan toplam 544 milyon avro tutarındaki 1 yıl vadeli sendikasyon kredisine kıyasla %8,5 oranında daha fazla finansman sağlamış oldu. Söz konusu kredinin toplam maliyeti, 1 yıllık avro dilimi için 6 aylık Euribor artı 285 baz puan seviyesinde oluşarak, bu senenin mart ayında imzalanan sendikasyon kredisi maliyetlerinden 150 baz puan yukarıda gerçekleşti. 

Türk Eximbank’ın sağladığı 590 milyon avro tutarındaki krediye 7 ülkeden toplam 19 banka ile finansal kuruluş katılım gerçekleştirdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları