Ukrayna'da Bazı Rus Bankalarının Mal Varlıklarına El Konuldu
Ukrayna Temyiz Mahkemesi, Rus bankaları Sberbank, VTB ile Prominvestbank'ın Ukrayna'daki varlıklarına el konulmasına karar verdi.

Bazı Rus Bankalarının Mal Varlıklarına El Konuldu

Mahkeme tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ukrayn'nın en büyük özel bankası PrivatBank'ın eski sahibi İgor Kolomoyskiy tarafınca açılan dava neticesinde, Rusya Federasyonu'nun da hissedarı olduğu Sberbank, VTB ile Prominvestbank'ın Ukrayna'daki varlıklarına el konulmasına hükmedildiği ifade edildi.

Kararın, Merkezi Lahey'de bulunan Daimi Tahkim Divanı tarafından alınan karar doğrultusunda alındığı belirtilen davada, aynı zamana söz konusu bankaların tasfiye edilmelerinin de yasaklandığı belirtildi.

Sberbank : Karara İtiraz Edeceğiz

Sberbank : Karara İtiraz Edeceğiz

Ukraynalı ünlü "oligark" Kolomoyskiy, Kırım’da bulunan varlıklarını Rusya tarafından yasa dışı şekilde ilhak edilmesinden sonra kaybettiği sebebi ile zararının Rusya tarafından karşılaması için Ukrayna Temyiz Mahkemesi nezdinde dava açmıştı. 

Sberbank tarafından yapılan yazılı açıklamada ise kısa süre içerisinde Ukrayna Temyiz Mahkemesi tarafından alınan karara itiraz edileceği belirtildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları