Vergi Levhası Nasıl Alınır?
Vergi levhasının olması mecburi olan işyeri sahiplerinin bildirimde bulunmuş oldukları gelirler ve bunların üzerinden ödemiş oldukları vergilerin kamuoyu denetimine açılması nedeni ile düzenlenen belgedir. Bir takvim yılı içerisinde mayıs ayı sonuna kadar yenilenmesi gerekmektedir vergi levhasının.

Vergi Levhasını Nasıl Alabilirim?

Vergi Levhasını Nasıl Alabilirim?

Vergi Levhası Alma

Bu yazımızda sizlere"Vergi Levhası Nasıl Alınır?" sorusu üzerine bilgiler vermeye çalışarak vergi levhasını nasıl alabileceğiniz hakkında yardımcı olacağız.

Vergi Levhası 

Vergi levhasının olması mecburi olan işyeri sahiplerinin bildirimde bulunmuş oldukları gelirler ve bunların üzerinden ödemiş oldukları vergilerin kamuoyu denetimine açılması nedeni ile düzenlenen belgedir. 

Bir takvim yılı içerisinde mayıs ayı sonuna kadar yenilenmesi gerekmektedir vergi levhasının.

Vergi levhasının en kolay şekilde alınmasının yolu İnternet ortamıdır. Biliyorsunuz ki teknolojinin gelişmesi internet ortamının aktifleşmesi ve uygulamaların çoğalması ile bir çok işlemlerimizi resmi dairelere giderek değilde internet üzerinden yapabiliyoruz.

Peki, internetten vergi levhası nasıl alınır?

İnternetten vergi levhası almak için GİB yanş Gelir İdaresi Başkanlığı" http://www.gib.gov.tr/" adresine giriş yaparak bu site üzerinden vergi dairesi bölümüne tıklama yapmanız ve size ait olan kimse ile paylaşmamanız gereken kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. 

Karşınıza gelen ekranda sorgulama bölümüne tıklama yaparak hakkınızda ki bilgileri sorgulatarak vergi levhası bölümüne tıklayacaksınız.

 Bunun ardından istediğiniz şekilde ki vergi levhasını yaparak sayfanın bulunduğu yerden  vergi levhası çıktısını alabilirsiniz.

NOT: İŞYERİ ÇOK KATLI BİR ŞEKİLDE HİZMET VERİYOR İSE HER KATA AYRI AYRI VERGİ LEVHASI TAKILMASI MECBURİDİR.

Vergi Levhasında Bulunması Gerekenler;

-Ad 

-Soyad

-Ticari Unvan

-İlgili vergi dairesi

-İlgili vergi dairesi tasdik yeri

-İşyeri açık adresi

-Vergi türü

-Vergi sicil no

-Vergiye bağlı olan yahut işyeri sahibinin kimlik numarası

-Bağlı bulunan takvim yılı

Aşağıda yer alan görsele göz atarak örnek vergi levhasına bakabilirsiniz.

Vergi Levhası Örneği

Vergi Levhası Örneği

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları