Yapı Kredi 1.1 Milyar Dolarlık Sendikasyon Kredisi Aldı
Yapı Kredi tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildirimde, sendikasyon kredisinin 275 milyon dolar ve 691 milyon Euro olmak üzere ili ayrı döviz cinsinden temin edildiği ifade edildi.

Yapı Kredi'ye 1.1 Milyar Dolarlık Kredi

Yapı Kredi, toplam 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı. 

Banka tarafından KAP'a yapılan açıklamada, toplam 1.1 milyar dolarlık, 367 gün vadeli sendikasyonun 275 milyon dolar ve 690.7 milyon Euro tutarında iki ayrı dilimden oluştuğu ifade edildi.

Açıklamaya göre, 13 ülkeden 27 finansal kurumun katılımı ile ve dış ticaretin finansmanı ile genel kurumsal amaçlarla kullanılacak olan kredinin toplam maliyeti, dolar bölümü için "Libor+%2.75" ve Euro için "Euribor+%2.65"olarak gerçekleşti. 

Sağlanan kredi hakkında değerlendirmede bulunan Yapı Kredi CEO'su Gökhan Erün, "Bu işlem, Türkiye'de son on yılda gerçekleştirilen en büyük bedelli sermaye artışı olarak tarihe geçti. 

Yapı Kredi olarak yılın 2.yarısında en yüksek tutarlı sendikasyon kredisini yenileyen banka olduk" diye konuştu.

Yapı Kredi Bankası'nın sağladığı 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisinin koordinatörlüğünü ve düzenleyiciliğini Bank of America Merrill Lynch International Limited, aracılığını ise UniCredit Bank AG, London Branch üstlendi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları