Yeni Havalimanı'nda İlk Uçuş Fiyatları Belli Oldu
THY, İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kampanyalı ücretler ile, Ankara, Antalya, İzmir'e 59, Ercan'a 179 TL ve Bakü'ye 99 dolara uçuş yapacak.
Türk Hava Yolları, büyük göçü gerçekleştireceği 30931 Aralık tarihine kadar olan iki aylık dönemdeki ticari test amaçlı düzenli uçuşlarına 1 Kasım 2018 tarihinde başlayacak.

Yeni Havalimanı'nda THY'nin İlk Uçuş Fiyatları Belli Oldu

İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim tarihinde yapılacak olan açılışına günler kala  Türk Hava Yolları'nın yeni meydandan ilk uçuşlarını nasıl yapacağı merak konusu.

Resmi açılış, yurt dışından gelecek olan büyük bir davetli topluluğu eşliğinde gerçekleştirilecek. Açılışı törenini Cumhurbaşkanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve havalimanı'nın işletmeci kuruluşu İstanbul Grand Airport  organize ediyor.

Yapılacak olan törene yurt dışında katılacak resmi davetliler arasında Eurocontrol, ICAO gibi dünya havacılık otoriteleri, havayollarının yöneticileri, ulaştırma bakanları ve devlet başkanları bulunacak.

Yeni havalimanı, büyük bir tören ile 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliğinde açılacak. 30 Ekim’de ise tören sonrası düzenlemeler, temizlik ve ilk uçuş için hazırlıklar gerçekleştirilecek.

31 Ekim’de Türk Hava Yolları'nın ilk uçuşlarını Ankara ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’na gerçekleştirecek.

Her gün 5 gidiş geliş

THY, büyük göçü gerçekleştireceği 30-31 Aralık tarihine kadar olan iki aylık dönemdeki ticari test amaçlı düzenli uçuşlarına ise 1 Kasım tarihinde başlayacak. 

Her gün İstanbul Yeni Havalimanı’ndan beş noktaya, yurt içinde Ankara, Antalya, İzmir ve yurt dışında ise Bakü ile Ercan’a gidiş-dönüş uçuşlar düzenlenecek.

İki aylık dönemdeki kampanyalı ücretlerde şöyle olacak; Ankara, Antalya ve İzmir tek yön 59 TL , Ercan’a tek yön 179 TL, Bakü’ye gidiş-dönüş 99 ABD dolar olacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları