Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizlerini Yüzde 1'in Altına Çekti
Ziraat Bankası, kendisi ile çalışan konut üreticilerinden satın alınacak konutlar için aylık %0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleri ile 500 bin TL'ye kadar konut kredisi verecek.

Ziraat Bankası Faizleri Yüzde 1'in Altına Çekti

Ziraat Bankası, inşaat sektörüne yönelik yeni işbirliğini açıkladı. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre; hali hazırda Ziraat ile aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticilerinden satın alınacak konutlar için aylık %0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleri ile 500 bin TL'ye kadar konut kredisi kullanma imkanı sağlayacak.

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde; "Ülkemize katma değer sağlayan her ekonomik faaliyete destek verme vizyonumuz doğrultusunda, ekonomimizin lokomotifi konumunda olan konut-inşaat sektörüne yönelik uzun yıllardır etkin finansal çözümler sunmaktayız. 

Bankamız; bugüne kadar konut sektörüne sunduğu öncü çözüm önerilerine bir yenisini daha ekleyerek, bugün itibari ile hem Bankamız ile kredili çalışmakta olan konut üreticisi firmalarımızın hem de bireysel müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır.

Söz konusu uygulama kapsamına hali hazırda Bankamızla aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticileri alınmış olup, bu firmalardan konut satın alacak müşterilerimize aylık %0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleri ile 500 Bin TL'ye kadar konut kredisi kullanma imkanı sağlayacaktır. 

Yapılan çalışma ile bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık %1,78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık %0,98 olarak yansıtılacaktır. 

Bu kapsamda, bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş 1. el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacaktır. 

Diğer yandan; kullandırılan konut kredilerinin bir kısmı söz konusu firmaların bankamıza olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacaktır. 

Bu durum bir taraftan firmaların üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diğer taraftan da bankamızca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından önemli kazanım oluşturacaktır. 

Bu uygulama ile başta alt ve orta gelir grubunda yer alan müşterilerimiz olmak üzere tüm müşterilerimizin konut sahibi olmak için ihtiyaç duyduğu finansmana çok daha kolay ulaşması sağlanacak ve konut sektörüne önemli bir canlılık getirilmiş olacaktır." 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları