Doğalgaz Faturam Çok Geliyor, Doğalgaz Faturasını Nasıl Düşürebilirim?
Doğalgaz Faturasını Düşürecek Öneriler

1. Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Bu yazımızda sizlere"Doğalgaz Faturası Nasıl Azaltılır, Doğalgaz faturası nasıl düşürülür"konusu hakkında öneriler sunacağız.

Doğalgaz Faturasını Düşürme Yöntemleri

Kış mevsimi iyiden iyiye kendini göstermeye başlayarak doğalgaz faturaları da kendini göstermeye başladı. Öncelikle kış mevsiminde şüphesiz ki en yüksek tutarlı ödediğimiz faturalardan bir tanesi diğerlerine nazaran doğalgaz faturası oluyor. 

Doğalgaz faturasının yüksek gelmesi kış mevsiminde göze oldukça batarken birde elektrik, su, telefon faturaları da yanında cabası oluyor. 

Bizler de bu duruma el atmak istedik ve doğalgaz faturası nasıl düşürülür? sorusuna yanıt ve ipuçları vereceğiz.

İyiden iyiye kendin gösteren soğuklar ve soğuk havanını gitgide artması ile beraber birçok tüketici oldukça yüksek tutarlarda ki doğalgaz faturalı ile karşı karşıya geldi.

Eskiden doğalgaz sistemi kartlıydı. Doğalgaz almak isteyen tüketiciler, tedarikçi firmalar üzerinden doğalgaz kartları ile bütçelerine göre doğalgaz alıyorlardı. 

Şimdi sistem tamamen otomatik olarak yani kartsız doğalgaz sayaçları sistemi gelerek, tüketiciler ne kadar yaktıklarını hesap edemiyor ya korkuyla doğalgazlarını açıyorlar ya da korkusuz aman ne kadar gelecek ki deyip kullanıyorlar.

Doğalgaz sisteminde kart devri bitince, tüketiciler kış aylarında yüksek tutarlarda ki doğalgaz faturalı ile karşı karşıya geldi.

 Hal böyle olunca, doğalgaz faturasını nasıl düşürebilirim sorusu haliyle akla gelen ilk sorulardan bir tanesi oluyor. 

Oldukça soğuk geçen kış mevsiminde doğalgaz faturalarını elbette ki yarıya yarıya düşürmenin yöntemi ve ipuçları vardır. 

O halde yazımızın devamına göz atarak, kış aylarında doğalgaz faturası nasıl düşürülür? öğrenebilirsiniz.

2. Doğalgaz Faturasını Düşürmede Olmazsa Olmaz Çözüm "ISI YALITIMI"

Doğalgaz Faturasını Düşürmede Olmazsa Olmaz Çözüm "ISI YALITIMI"

Doğalgaz Faturasını Düşürmede Olmazsa Olmaz Çözüm "ISI YALITIMI"

Isı yalıtımı yaptırmanız doğalgaz faturanızı düşürmenize aynı zamanda elektrik faturasından da tasarruf etmenizi sağlayarak elektrik faturası harcamalarınızda da %50 oranına tasarruf etmenizi sağlayarak yazın daha serin, kışın fazla doğalgaz faturası ödemekten kurtulmuş olursunuz.

3. Kombinizi Açıp Kapatmayın

Kombinizi Açıp Kapatmayın

Tüketicilerin en çok yaptıkları hatalardan biride kombilerini açıp kapatmalarıdır. Bireyler kombiyi açıp kapatmanın tasarruf sağlayacağını doğalgaz faturasının daha düşük geleceği düşüncesi ile açıp kapatsalar da ne yazık ki bu daha fazla ısınma harcaması yapmanıza neden olacaktır.

Buna göre, kış mevsiminin başlaması itibari ile kombinizi düşük sıcaklıkta ve kış mevsimi bitene kadar sürekli olarak açık bırakmanız doğalgaz faturasını düşürmenize ve fazla doğalgaz faturası ödemenize engel olacaktır.

Bu şekilde yapmanız, daha fazla gaz harcamanızın önüne geçerek, evin hem sıcaklığını korumuş hemde faturadan tasarruf etmiş olacaksınız. Tüketiciler evden dışarıya çıkacakları zaman kombilerini kapatmak yerine ekonomik moda almaları ve de gece yatmaya yakın da kombilerini yine ekonomik moda almaları oldukça büyük bir tasarrufun sağlanmasına neden olacaktır.

4. Radyatör Kullanımı

Radyatör Kullanımı

Isıtılan yerlerde Radyatörlerin (peteklerin) önüne yanına ya da üstüne bir şey koymamalı ve üzerini örtmemelisiniz.

Eğer ki, peteklerin üzerine, önüne bir şeyler koyarsanız sıcak hava akışını engellemeye aynı zamanda sıcak hava akışının dağılmasına ve de daha fazla gaz harcamanıza neden olacaktır. Dolayısı ile bu durumda doğalgaz faturanıza yansıyarak neden bu kadar yüksek geldi faturam diyeceksiniz.

Çoğu tüketicinin yapmış olduğu hatalardan bir tanesi, peteklerin üzerine çamaşır sermeleri, üstlerine yada önlerine eşya gibi bir şeyler koymaları oldukça fazla gazın gitmesine aynı zamanda ısıtmamaya ve de doğalgaz faturasının çok gelmesine neden olacaktır.

Bundan dolayı yukarıda da dile getirdiğimiz üzere, peteklerin üzerine bir şeyler koymayın, çamaşırlarınızı peteklerin üzerinde kurutmayın ve peteklerin önüne eşya filan koymayın bu şekilde doğalgaz faturanızı düşürmüş olacak ve ısınmayı daha da artırmış olacaksınız.

Aynı zamanda peteğin ısı akışını engelleyecek uzun perde kullanımından da kış ayında uzak durmanızı tavsiye ederiz.

5. Yoğuşmalı Kombiden Yana Olsun Seçiminiz

Yoğuşmalı Kombiden Yana Olsun Seçiminiz

Kombinizi değiştirmek istiyorsanız eğer, seçiminiz mutlaka yoğuşmalı kombilerden yana olsun. Yoğuşmalı kombi kullanarak doğalgaz faturasından ve gaz kullanımından %30 oranı kadar tasarruf sağlamanız mümkün.

6. Güneş Işınlarından Yaz Kış Faydalanın

Güneş Işınlarından Yaz Kış Faydalanın

Güneş gören cephede oturuyor iseniz, güneş yüzünü gösterir göstermez perdelerinizi sonuna kadar açarak güneş ışınlarından yararlanın ve de güneşin çekilmesine yakın perdelerinizi kapatın.

Güneş ışınlarının evinize girmesi ile beraber evinizin sıcaklığı artacak ve daha az gaz kullanımı sağlamanıza aynı zamanda doğalgaz faturasından tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

7. Kombi Bakımını Düzenli Yaptırın

Kombi Bakımını Düzenli Yaptırın

Yaz Kış kombi bakımını düzenli olarak yaptırmanız ve kombi temizliğini yaptırmanız, daha az gaz harcamanıza ve de doğalgaz faturasını düşürmeye yardımcı olacaktır.

YETKİLİ KOMBİ TEKNİK SERVİS

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları